Як святкують Новий рік в США

нов гол

Як святкують Новий рік в США цікаво дізнатися кожному, адже традиції Нового року в Америці відрізняються від наших.

Новий рік у США

Зазвичай Новий рік американці зустрічають в колі друзів і, значно рідше, з сім’єю. Напередодні Нового року влаштовують паради, футбольні матчі і подібні видовищні заходи. Традиційно, Новий рік вважається днем початку нового життя. Багато американців приурочують до цього дня важливі зміни, наприклад, обіцяють після 1 січня кинути палити або почати займатися спортом. Роль Біг-бена, чи годинника на Спаській башті, виконує годинник на Times Square в Нью-Йорку – його зображення транслюється по всіх телеканалах.

На відміну від багатьох інших американських свят, Новий рік в США не має строгих кулінарних канонів. Єдиним обов’язковим атрибутом новорічного торжества є келих шампанського. Шампанське супроводжують легкі закуски: горішки, сир, печення, піца і т.д. Головне правило зустрічі Нового року – більше веселості.

Жителі США починають готуватися до нового року вже з кінця листопада, після Дня подяки. Підготовка до цього свята ведеться одночасно з підготовкою до Різдва.

Наприкінці листопада в Нью-Йорк привозять величезну ялинку і встановлюють її на Рокфеллер-плаза. Ця церемонія давно стала доброю традицією, подивитися на установку лісової красуні збираються тисячі людей, серед них багато дітей. У Нью-Йорку ж і проходить основне новорічне гуляння. У Таймс-сквері збираються натовпи народу. Одна з традицій – це урочистий спуск знаменитої Кулі, виблискує тисячами неонових лампочок.

Американці завжди дарують на Новий рік і Різдво багато подарунків, причому робити покупки починають вже на початку осені. У Новий рік всі вітають один одного, бажають щастя і процвітання, дарують листівки і подарунки. Свої будинки і двори американці прикрашають вогнями, ставлять ялинки.

На Новий рік в прийнято готувати індичку. Ще американці п’ють традиційний напій egg-nog – це яєчно-винний напій (типу коктейля) з вершками.

Подарунки американським дітям у це свято дарує Санта-Клаус. Це повнуватий дідок невисокого зросту з білою бородою. Він одягнений у червону куртку, червоні шаровари, на голові у Санти ковпак. У будинок до дітей Санта-Клаус проникає через трубу в каміні. Подарунки Санта залишає в шкарпетці, дбайливо залишеному діточками біля каміна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *