Як святкують Новий рік в Італії

нов год италия

Новий рік в Італії – цікаве та неймовірне дійство, тому вам необхідно дізнатися як святкують Новий рік в Італії

Як святкують Новий рік в Італії

Темпераментні італійці свята люблять і відзначають на широку ногу, шумно і весело. Новий рік в країні-музеї, як ще називають Італію, один з найулюбленіших і очікуваних. Свята починаються 25 грудня з католицького Різдва і закінчується 6 січня Хрещення. Це прекрасна можливість продовжити собі Новий рік і повною мірою насолодитися національним колоритом гостинної країни.

Трідиції Нового року в Італії

Рівно о дванадцятій годині ночі усі жителі Італії відчиняють вікна і починають викидати на вулицю старі речі. Це може бути поламаний стілець, стара куртка або навіть шафа! Італійці вважать, що на Новий рік просто необхідно позбутися речей, які вже віджили своє та добре слугували хазяям. Але ця традиція в наші дні вже не актуальна.

Дуже популярна традиція у всій Італії — підривати петарди і різні хлопавки, не тільки для того, щоб повеселитися, а й прогнати злих духів. Особливо славиться підриванням петард Неаполь в новорічну ніч, тут до 2-3 годин ночі неможливо вийти на вулицю (все в диму і всюди чути вибухи).

Також дуже відоме вірування в Італії, що нібито на календулі, в перші 12 днів Нового Року, можна передбачити, яким буде поточний рік.

Схожа традиція також свідчить, що прийдешній рік можна передбачити по першій людині, яку ти зустрінеш в Новому Році: зустріти стару або горбату людини — до вдачі, а зустріти дитину або священика — навпаки, до невдачі.

Дуже відома традиція в Італії їсти сочевицю в новорічну ніч. Чим більше ви її з’їсте, тим більше у вас буде грошей! Так само в деяких регіонах їдять виноград, який приносить гроші.

Італійський Дід Мороз

Італійцям надзвичайно пощастило: за традицією до них на свято Нового року приходить не один, а декілька добрих чарівників.
24 грудня малюків відвідує Баббо Натале – місцевий Дід Мороз, потім прилітає старенька відьмочка Бефана, яка розносить дітям різноманітні солодощі. Вона літає на мітлі від будинку до будинку з великим мішком цукерок та наповнює ними панчохи, що діти підвішують до новорічної ялинки. Ось тільки якщо хлопчик чи дівчинка погано поводились, Баббо Натале не прийде до них, а відьмочка Бефана подарує чорну вуглинку.

Також для італійців дуже важливо, кого вони зустрінуть першим у новому році. Тож гуляючи італійськими вулицями, радійте, якщо вам трапиться старенький дідусь – ця зустріч принесе щастя у майбутньому.

Якщо в новорічну ніч вмочити палець у келих з шампанським і доторкнутися ним до свого вуха, удача обов’язково посміхнеться тобі у наступному році (або ж доторкнутися до вуха того, кому ти бажаєш удачі).

Ну і останнє, що приходить в голову, це те, що в Італії в новорічну ніч прийнято одягати нову червону білизну, яка символізує не тільки любов і удачу, а й родючість. Тому в Італії так популярно на новий рік дарувати червону нижню білизну. Але згідно з традицією, цю білизну потрібно викинути на наступного дня!

Зверніть увагу

Якщо ви вирішили зустріти Новий рік в Італії, про візу, квитках і туристичних путівках варто подбати заздалегідь. Стандартний термін оформлення візи до цієї країни від 4 робочих днів, але у «високий сезон», яким є новорічні канікули, він збільшується до двох тижнів. Тому щоб уникнути несподіванок, краще подбати про формальності завчасно і подати документи на оформлення візи до 15 грудня.

Корисні поради

Автобуси і поїзди в Італії на різдвяних канікулах працюють в «святковому» режимі, що означає меншу кількість маршрутів, і при напливі туристів створює певні незручності. Краще на новорічні свята не планувати дальніх пересувань по країні або забронювати квитки на транспорт заздалегідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *