Як святкують Новий рік в Іспанії

новигод

Новий рік в Іспанії– зустрічають по-особливому, відповідно до гарячого темпераменту і палкої вдачі місцевих жителів. Як святкують Новий Рік в Іспанії – буде цікаво дізнатися кожному.

Як святкують Новий рік в Іспанії

У кожному місті, в кожному будинку і в кожній вітрині встановлюють Белен на Новий рік – макет картини народження Христа. У композиції зазвичай присутні новонароджений Ісус, Марія і Йосип, а решта залежить від фантазії автора – янголята, звірі, інші герої …

У Різдво з’являється Олентцеро, улюблений персонаж іспанських міфів, одягнений у простий одяг і роздає подарунки. За легендою одна фея знайшла в лісі немовляти. Вона назвала його Олентцеро і віддала в бездітну сім’ю. Там Олентцеро виріс, навчився робити з дерева іграшки, а коли померли батьки, залишився жити в лісі. Правда коли йому стало зовсім самотньо, він зібрав усі свої іграшки в мішок, занурив його на осла і вирушив у місто, де роздав іграшки дітям-сиротам. Так він і став їздити до дітей, обдаровуючи їх подарунками і розповідаючи почуті в дитинстві від батька історії. Але одного разу трапилася гроза, і будинок, де жили сироти, загорівся. Олентцеро встиг врятувати декількох дітей, але сам загинув. У цей момент з’явилася та сама фея і сказала, що добрий Олентцеро повинен жити вічно. З тієї пори Олентцеро з’являється кожне Різдво і обдаровує подарунками дітей, які залишилися без батьків або без бабусь і дідусів.

У Різдво іспанці збираються всією сім’єю за різдвяним столом. Різдвяна вечеря складається здебільшого з морепродуктів. У центрі столу теж риба, але може бути також порося чи ягня. З солодощів їдять туррон – плитки з мигдалевих горіхів. П’ють, звичайно ж, іспанські вина.

Новорічна ніч в Іспанії (Noche vieja) починається з відкриття щорічного Новорічного балу. Традиції святкування Нового року практично не відрізняються у всіх європейських країнах. Але у іспанців є своя, споконвіку іспанська особливість. З кожним ударом годинника необхідно встигнути з’їсти дванадцять виноградинок (по одній на кожен удар) і загадати бажання. Тоді все задумане буде виконано. Ця традиція зародилася у XVIII столітті в Віналопо, поблизу Аліканте, де одного разу видався особливо врожайний рік. Король Іспанії розпорядився відвезти виноград в Мадрид і роздати його там безкоштовно. Саме тоді іспанці перший раз жували виноградинки під бій годинника в Новий рік. З тих пір ця традиція прийняла такий оборот, що в іспанських магазинах почали розфасовувати виноград у переддень Нового року – по дванадцять штук в окремий пакетик.

Іспанського Діда Мороза звуть Папа Ноель, він такий же, як Санта-Клаус, і виконує ті ж функції.

Новорічна вечеря в Іспанії – найбільш яскрава іспанська фієста. На новорічному столі знову ж присутні морепродукти – краби, лангусти, креветки, лобстери. І звичайно ж, шампанське, але тільки іспанське! Іспанці віддають перевагу все своє.

На головній площі Мадрида – Пуерта-дель-Соль – знаходяться головні годинник Іспанії, щорічно тисячі іспанців і туристів під бій курантів з’їдають там десятки кілограмів винограду – по 12 виноградинок кожен. Це святкування транслюється по іспанському телебаченню, тому ті, хто не встиг дістатися до Мадрида, теж можуть взяти участь у загальних веселощах – по той бік телевізора!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *