Новий рік в Англії

новий рык

Як святкують Новий рік в Англії – цікава та пізнавальна інформація для кожного. Традиції Нового Року в Англії сягають коріням Середньовіччя.

Новий рік в Англії

У середньовічній Англії Новий рік зустрічали з проходом весни – 1 березня. Зараз Новий рік зустрічають 31 грудня.

У Англії на Новий рік обов’язково прикрашають ялинку. Так само свої будинки англійці прикрашають букетами омели. Новий рік у Великобританії починається з проводів Старого року.

Його виганяють за допомогою вогню. Англійці розпалюють багаття і влаштовують факельні ходи. Згідно з повір’ям, все погане, що було в минулому році потрібно спалити. Тоді новий рік буде щасливим і вдалим. У деяких областях, наприклад в Уельсі, рівно опівночі, з першим ударом годинника, прийнято розкрити навстіж двері, щоб випустити Старий рік і впустити Новий. Коли годинник проб’є 12, двері закривають.

На Новий рік люди дарують один одному листівки і подарунки. Молодь віддає перевагу святкувати Новий рік весело, вони йдуть на новорічні вечірки. Багато народу збирається на площах Пікаділлі або на Трафальгарській.

У Новий рік до дітей приходить Санта-Клаус, він одягнений в червону куртку з білим хутром і червоний шаровари, на голові у нього червоний ковпак.

У англійців важливим днем вважається перший день року. Щастя і достаток у домі залежить від першого відвідувача. Сім’ю чекає щастя, якщо першим у дім прийде темноволосий чоловік з шматочком вугілля та гілками сосни в руках. Багатий і щасливий відвідувач принесе в будинок успіх, бідний і злий – нещастя.

У перший день нового року не можна нічого виносити з дому. Господині в цей день навіть сміття з дому не виносять.

Дід Мороз в Англії

В Англії Діда Мороза звуть Санта Клаус, який завжди приносить дітям подарунки. У новорічні дні для дітей та дорослих у театрах розігруються видовища на сюжети старовинних англійських казок – щось на зразок нашого вертепу. Лорд Гармидер веде за собою веселу карнавальну процесію різних казкових персонажів. На вулицях нічні крамарі пропонують перехожим купити за суто символічну ціну іграшки, пищики, повітряні кульки, маски. Саме з Англії пішов гуляти по світу звичай обмінюватися вітальними листівками. До речі, першу новорічну листівку було надруковано 1843 року в Лондоні.
До маленьких німців Санта Клаус полюбляє з’являтися на віслючкові. Перед тим, як заснути, німецькі діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм приносить Санта Клаус. У черевичок кладуть пучок запашного сіна для ослика, інакше той може образитися (вередлива ж тварина!), і наступного року діти залишаться без гостинців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *