День Святого Валентина історія виникнення

історія валентина  14 лютого – день Святого Валентина, з радістю чекають і зустрічають всі закохані світу. Але звідки пішла традиція святкування, чому дарують саме Валентинки у формі серця мало хто знає.

Є кілька версій виникнення свята Валентина.

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Правитель вважав, що якщо чоловік не буде відволікатися на жінок, дітей, піклуванням про свою сім’ю, то він буде вправнішим воїном і буде віддаватися битві сповна.

Та Валентин, який був простим священником, не міг на це дивитися, і незважаючи на цей указ, він продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув’язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин».
У пам’ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони…Також у цей день дарують коханим квіти (найчастіше троянди — символи кохання), цукерки-сердечка, інші сувеніри у вигляді сердечок, купідончиків, пташок, що цілуються.
Як все було насправді, ми не знаємо і вже ніколи не дізнаємося, але безсумнівно одне – молодий християнський священик дійсно загинув в ім´я Любові. І цієї Любові було йому відпущено багато на одне його коротке життя – любов до Бога, любов до прекрасної дівчини, любов до людей взагалі, яким він допомагав і як священик, і як лікар, і як просто прекрасна людина з величезною душею, яка творить добро.
Не дивно, що про Валентина не забули й обрали заступником Усіх Закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за віру, він був канонізований католицькою церквою.

 У Західній Європі день Святого Валентина відзначається з ХІІІ століття, в США з 1777 року. А в Україні свято всіх Закоханих почали відзначати із початку 90-х років, якраз після проголошення незалежності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *